Nevinné modré oči

Autor: Bianka Vašenková | 26.5.2016 o 19:39 | Karma článku: 3,63 | Prečítané:  382x

Prichádza na mňa úzkosť vytvorená z hlučnosti mesta.  Počasie však neprialo a výlet sa odkladal z dňa na deň.  Spontánnosť je riadny čarodej...

Mala som chuť úplne vypnúť, nemyslieť na prácu a problémy, ktoré sa v tomto období vytvárajú čo raz častejšie. Už dlhšie sa plánovala túra na Sninský kameň, dlhšie znamená rok, avšak teraz sa to konečne podarilo.

S vlakom do Humenného,  prestup do Sniny, odtiaľ  do dedinky zvanej Hámre a šup hore na kameň.

Na Sninsky kameň vedie viacero ciest. Človek si môže vybrať cestu zo Sniny, odkiaľ by nám to, ako sme sa dozvedeli  od domácich, trvalo dlhšie, čo sme si nemohli dovoliť, pretože sme boli odkázaní od odchodov vlakov.

Cesta číslo dva, sa tiahne od Sninských rybníkov a posledná možnosť je tá naša. 

Príjemné prostredie, žblnkot potôčika a čo mi asi neuveríte, ani jedna smietka. V jednom z miest pri potoku, sme si urobili menšiu pauzu ,  ktorá zahŕňala vyskúšanie čerstvosti vody a močenie chodidiel. Samozrejme, ako je u nás normálne odchádzali sme celí mokrí! No, neskončili sme pri čľapkaní sa, ale špliechaní sa...

U väčšiny miest na Slovensku sa viaže povesť.  Sninsky kameň má tiež tu svoju. Hovorí o čertovi, ktorý zle znášal pocit menejcennosti, že obyvatelia dali prednosť fare pred nim. Rozhodol sa im pomstiť spustením obrovského balvanu. Práve jedna z časti balvanu je Sninský kameň.

Po ceste sme natrafili na miesto určené na oddych a hlavne miesto, ktoré oboznamuje turistov, kde sa nachádza ich cieľ. Turista sa môže rozhodnúť, či bude pokračovať  ďalej, presne  35 minút, hore na Sninský kameň alebo pôjde nižšie pozrieť sa na morské oko. Samozrejme dá sa ísť na obe miesta naraz, avšak my sme si povedali, že tento krát to bude len spomínaný kameň, z ktorého uvidíme aj to krásne modré oko.  Náš pohľad upútala kresba vyrytá v kameni. Bol to zlostný čert.

Konečne hore! Ale ten pohľad je neopísateľný. Naozaj. A morské oko? Áno,  videli sme ho. Nevinné modré oči! Na tom mieste by som vedela presedieť aj celý deň. Iba tak, dívať sa, niekam do neznáma a nepremýšľať. Všade samá príroda . Z jednej strany Vihorlat , z ďalšej Snina, a už len lesy. Na kameni sa nachádza aj pamätný kameň pre obete z 2 sv. vojny. 

 

 

Sninské kamene sú dva. Jeden, ktorý som popísala len tak, jednoducho, pretože to je naozaj neopísateľný pohľad a druhý menší. Ten som si neodskúšala, vyskytli sa menšie problémy, ale o to viac sa teším na druhú návštevu. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?