Roman Horňák

Autor: Bianka Vašenková | 16.11.2016 o 20:43 | Karma článku: 4,23 | Prečítané:  223x

Detektívky? Nič pre mňa! Teda, až doteraz. Nuž, nikdy nehovor nikdy!   ROMAN HORŇÁK, autor detektívok, rodák z Košíc, východniar ako vyšitý, napísal päticu detektívok na ktorých dej len tak ľahko nezabudnem.

 

Rebríček najviac čítaných  e-kníh mi vnukol nápad prečítať si iný žáner kníh, ako doposiaľ , a tak som sa dostala k prvej z kníh Romana Horňáka: Krutá hra. 

Mráz mi behal po chrbte a nechápala som samú seba. Prečo som len tak prebehla okom žáner detektívok? 

Asi o pol roka neskôr vydal autor ďalšiu z pätice kníh:Vymývač. 

Som zvyknutá, že prvotina, či už sa jedná o knihu alebo film je tá najlepšia a najviac zapamätateľná, ale Vymývač mi prirástol k srdcu . Témou je vytváranie novodobého typu sekty, ktorá je v dnešnom svete trendy. Ako skončí spolok, ktorým hlavným hrdinom je už spomínaný vymývač si určite prečítajte.

Prišli pokračovania v podaní  Žaby a Anjelika.

Žaba mala tempo, rovnako aj samotný dej. Veď ako inak, udalosti sa udiali počas jediného dňa.

Anjelik bol srdcervúci, hlavne tie časti príbehu, pri ktorých mal aj sám autor slzy na krajíčku (ako spomenul v jednom z rozhovorov). Samozrejme, keď sa jedná o nevinné malé dieťa , človeku aspoň s kúskom svedomia a citu ne je všetko jedno. A keď ho vidí trpieť tým najpotupnejším spôsobom, tak o to viac...

Predtým, ako sa dostanem k poslednej z kníh, o ktorej má byť tento článok, chcem odkázať, že knihy sa už dajú chytiť aj do ruky, teda sú už v tlačenej verzii. Prišla som na to až pri tretej knihe, čo ma dosť mrzí, pretože som čitateľka, ktorá musí mať knihu v ruke a nie v čítačke.

Roman Horňák- Kat

Prvá čitateľská otázka po dočítaní : To bolo čo ? 

Mali ste niekedy chuť  medzi riadkami odložiť knihu, pretože na pokračovanie deja ste sa potrebovali nadýchnuť?

Pri tejto knihe verte, že takýto pocit budete mať. Autor nešetrí riadkami opisov zohavených tiel obetí.  Priebehom vyšetrovania som sa sama cítila ako detektív, akoby som bola ja v zasadačke so Šturim, forenznou psychologičkou, so Štefanom, Karčim, s Rudom, Romanom ale aj Viki (sympatickou detektívkou). Na pár hodín sa postavy stali mojimi kolegami.

Ani neviem ako mala som prečítaných vyše 300 strán , husiu kožu a množstvo otázok.

Okrem zaujímavého priebehu vyšetrovania sa neraz myknú aj čitateľské kútiky úst.  Človek si príde na svoje, ale aj na vtipné myšlienky, z ktorých určite aspoň jednu použijem. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?